Inspekcja kominów kamerą kominową

Wykonujemy filmowanie przewodów kominowych – kamerą inspekcyjną (inspekcja kominów kamerą kominową z zapisem)

cennik (1)Kamera VIS 340, dzięki małej ruchomej głowicy daje nieoczekiwane możliwości w wideo-inspekcji wąskich rur, szachtów i szczelin a dzieki funkcji nagrywania można na bieżąco zarejestrować usterki w celu późniejszego odtworzenia na zainstalowanym monitorze lub poprzez przesłanie danych do komputera za pomocą portu USB. Za pomocą dokładnej optyki można zlokalizować rysy, uszkodzone spawy, zatory lub niewłaściwie zamontowane uszczelki i nagrać na kartę pamięci miejsca uszkodzeń.

Głowica kamery o średnicy tylko Ø40 pozwala dotrzeć do najbardziej trudno dostępnych miejsc. Dodatkowo pozwala się uchylić z lewej strony na prawą o 180˚ i obrócić o 360˚. Pozwala na inspekcję zarówno odcinków pionowych jak i poziomych, odgórnie i z dołu do góry.

Dzięki elektronicznemu pomiarowi długości przewodu, dokładne określenie miejsca usterki nie stanowi problemu.

 

Kamera inspekcyjna Wöhler VIS 350 z nagrywaniem oraz nowymi możliwościami w zakresie orientacji i lokalizacji głowicy kamery w badanym przewodzie (od 60mm). Zmodernizowana, obrotowo-uchylna głowica o średnicy 40mm posiada zintegrowany nadajnik sygnału i jest przeznaczona do współpracy z lokalizatorem L200.

System inspekcji VIS 350 jest przeznaczony do kontroli:
– szachtów kominowych od średnicy 60mm
– kanałów wentylacyjnych,
– rur kanalizacyjnych od średnicy 70mm,
– przyłączy domowych do średnicy 200mm,
– instalacji wymienników gruntowych,
– instalacji przemysłowych.

 

  • znany od dawna i sprawdzony system inspekcji video rozbudowany o nowe funkcje
  • możliwość nagrywania filmów a także wykonywania zdjęć
  • elektroniczny metromierz (pomiar długości rozwiniętego przewodu) – odczyt widoczny na ekranie monitora
  • głowica kamery o śr. 40mm, obrotowo-uchylna w zakresie 360º/180º
  • położenie głowicy kamery w badanym przewodzie widoczne na ekranie monitora – dzięki temu wiadomo, gdzie jest góra i dół w badanym przewodzie oraz pod jakim kątem głowica przesuwa się w górę lub w dół
  • łatwa orientacja dzięki funkcji HOME - optyka głowicy kamery powraca do położenia wyjściowego, w którym jest skierowana „na wprost”
  • wbudowany w głowicę nadajnik sygnału umożliwia łatwe i precyzyjne zlokalizowanie głowicy w badanym przewodzie (przy współpracy z lokalizatorem Wöhler Locator L200) – szczególnie przydatne przy kontroli kanałów i rur o nieznanym przebiegu
  • 4 godziny pracy na akumulatorach (2 akumulatory w zestawie)