Lance do mechanicznego czyszczenia kominów znajdują zastosowanie w oczyszczaniu przewodów ceramicznych, spalinowych oraz dymowych. Korzysta się z nich w sytuacjach wymagających usunięcia zanieczyszczeń powstałych na skutek spalania. Lanca do czyszczenia kominów charakteryzuje się wysoką wydajnością w pozbywaniu się sadzy i wszelkiego rodzaju zabrudzeń, dzięki czemu instalacja odzyskuje drugą młodość.

Zestaw do czyszczenia komina.

Jego najważniejszym elementem jest zdecydowania lanca. Mechaniczne czyszczaki pozwalają na pozbycie się najbardziej uporczywych zabrudzeń. Przykładowo doskonale sobie radzą z rozbijaniem starej sadzy (szklistej). Lance służą do czyszczenia komina na wiertarkę. Dzięki funkcjonowaniu wiertarki wykonują powierzoną im pracę w maksymalnie krótkim czasie. Jednocześnie zachowując przy tym wysoki komfort użytkowania. Szereg ich zalet sprawia, iż są obowiązkowym wyposażeniem każdej firmy zajmującej się konserwacją kominów.

Tak wymierne efekty zagwarantowane są przez obrotowy ruch narzędzia. Co więcej obracająca się głowica jest wykonana z wytrzymałych materiałów, dzięki czemu nie ulega uszkodzeniom mechanicznym. Zaletą urządzenia jest również jego prosta budowa. Posiada wymienne wkłady, dzięki czemu można je wymienić bez konieczności inwestowania w nową głowicę.

Lance posiadają uniwersalne zastosowanie. Poza czyszczeniem kominów, można je wykorzystać w innych instalacjach wentylacyjnych. Przy sprzedaży tego typu urządzeń otrzymuje się zwykle dedykowany pokrowiec, aby można było je wygodnie transportować.